Poeta - moderní literární server


Byl jednou jeden Zajíc

Autor: LadyAmalie, 8. 3. 2010, Povídky

? Nikdy Nikomu Nevěř ?…17 let… není to krása?
Láska pučí, srdce jásá...Tak ráda vzpomínám na ten okamžik, kdy se poprvé střetly naše pohledy. Je to jako vystřižený snímek z romantického filmu: Já, jako princezna, která se zvláštní náhodou ocitla na jeho maturitním plese, procházející pomalu kolem něho. Dlouze se mu dívám přímo do očí. Okouzlující! Jaká to nádhera, hned na další den si mě, velice pracně, našel na internetu. Zpočátku jsem si jeho zprávy četla s nedůvěrou, postupně jsem ale zjišťovala, že je to vlastně úžasný kluk, po kterém touží tolik holek… ale já nejvíc 
Následující dny, strávené u pc,mě naplňovaly pocitem štěstí. Nemohla jsem tomu uvěřit, že zrovna takový kluk o mě stojí. A zve mě na rande. Mě. Můj bože. Mě?! Už v pátek. Co si obleču? Těším se. Sakra. Já se bojím. Nepůjdu tam!
Už je to tady… pátek. Rande. Vyfiknutá, připravená, ač nervózní tak stále přirozená, s typickým úsměvem jsem dorazila na místo setkání. Borec. Líbil se mi. Moc. Tolik se toho mohlo za celý večer pokazit, ale nic špatného se nestalo, vše bylo prostě perfektní.
Po tomto krásném večeru mě každým okamžikem provázelo to hezké napětí. Tak i mě konečně potkalo tohle štěstí, říkala jsem si. Nikdo mi nemohl vzít ten pevný pocit, že mi nic nezkazí náladu. Nádhera! Toto mi potvrdilo naše druhé setkání. Opět perfektní. Vše se vyvíjí prostě skvěle. Škoda, že po mě ségra Marťa chtěla, abych se co nejdřív vrátila domů. Že se prý něco děje. Achjo. Je neodbytná. Do telefonu její hlas zněl, jakoby snad mělo být něco špatně. Co se dalo dělat, musela jsem jít domů dřív. Čekala na mě.

„Čáu. Už sem doma tati! Čau ségra…“
„Ahoj Verunko. Jenom dopíšu ten životopis a všechno ti řeknu jo?“
Sakra, ten její pohled mluvil za všechno. Asi je to hodně zlé. Cože? Týká se to mýho novýho? Co by se zrovna o něm mohla dozvědět špatného? Blbost! No nic, jdu se v klidu najíst, pak mi to řekne…
Nemohla jsem se ani pořádně najíst, kvůli tomu tíživému, nepříjemnému pocitu. Ale to bylo ještě v pohodě, to jsem ještě nic netušila.
„Tak to vybal ségra… Já něco vydržím…“ , sebrala jsem po chvíli odvahu a trapně se snažila předstírat, že vůbec nemám strach z toho, co mi řekne.
„Nevím, jak začít. Verunko, strašně mě to mrzí…“
„Dělej…“
„Víš, dneska jsem mluvila s tou Luckou a ptala jsem se na toho tvýho Laďu… Všechno je jinak. Jenom si na něco hraje.“
„Nevěřím.“
„Tak ti teda řeknu všechno konkrétně… Když s tebou byl v pátek večer, jí napsal…….. když……jí řekl že…….“
„Blbost!“, tohle slovo ze mě vylítlo, ikdyž jsem jasně veděla, že je to všechno pravda, Lucka si ty všechny detaily, které do sebe tak zapadaly, prostě nemohla vymyslet. Sakra.
„V sobotu s ní spal…“ , uzemnila mě. A tak jsem v sobě, netuším jak, našla kupu síly, abych si vyslechla další a další detaily, které Lucka o Laďovi říkala. Všechny ty lži tak krásně zapadaly jedna do druhé. Ten člověk, který na mě působil jako velice upřímný mladík, který nemá potřebu si na nic hrát, zajímá se o mě, jako ještě nikdy nikdo v životě, je vlastně jen obyčejný lhář, který hraje na všechny strany. Je snad v pořádku, že se někdo snaží navázat vztah s holkou, kterou si dokonale proklepl, holku, kterou by ani ve snu nenapadlo, že vše, co jí o sobě řekl, jsou jen přizpůsobené lži? Ano, dokonale mě odhadl a vše, co přede mnou vypustil z úst mělo pomoci tomu, aby mezi námi vznikl vztah. Proč? Co? Proč? Baví se?

Sakra!!!

Pár minut jsem byla přesvědčená, že to zvládám skvěle. Ovšem, pak jsem to všechno trochu vstřebala a zaplavovaly mě střídavě pocity ostrého smutku a nezkrotného vzteku. Moje klidná povaha však vítězí. Co mám dělat?


Zdá se, že poprvé v životě vezmu pomstu do svých rukou a jednou provždy řeknu sbohem slečně Naivní. Známé 3N obohatím o 3 další:
Nikdy Nikomu Nevěř! … + Nebuď Naivní Nána.
ON sám tvrdí:
„Nejhorší je, když si myslíš, že někoho podvádíš, ale po čase zjistíš, že vlastně on podvádí tebe!“ a také proto jsem se rozhodla, že mu tuto zkušenost dopřeji.
Budu mít nejspíš příšerné výčitky, že chudák tak dlouho netušil, že to všechno vím.
Věnováno Zajícovi, za jeho neskutečně dobrý herecký výkon!

PS: Nikdy Nikomu Nevěř!  (Nebo moje 4P: Polibsi prdel prolhanej parchante!)