Poeta - moderní literární server


Není zloděj jako zloděj.

Autor: fritacertik, 28. 5. 2009, Povídky

příspěvěk do soutěže The Sims 3

Ten den čekala Marcelu další akce. Připravovala se na ni pečlivě dlouhé týdny dopředu. Tahle práce byla na zakázku a jejím úkolem bylo získat důležité dokumenty od jednoho počítačového génia. Dalo se tedy očekávat, že zabezpečení bytu bude promyšlenější, než na jaké je zvyklá z obyčejných domů zdejších pracháčů.
Akce měla proběhnout v době, kdy Liam O´Dourke chodí pravidelně do kavárny za svými kamarády. Zbývalo tedy dost času a Marcela si zatím zašla na nákupy. Zrovna vešla do obchodu, když si všimla strážníka Roscoe. Nejdříve chtěla vycouvat, ale upoutalo ji jeho chování. Nevěřila vlastním očím. Strážník si nenápadně strčil pod uniformu krabičku s hrou The Sims 3 a měl se k odchodu. Marcela musela obdivovat jeho obratnost. Bylo vidět, že to nedělá poprvé. Že by pan poručík trpěl kleptomanií?
Brzy musela celou věc pustit z hlavy, protože nastal čas na práci. Všechno šlo jako po drátkách. Bezpečně odhalila pár pastí, až se nakonec dostala k požadovaným dokumentům. A právě tehdy se to stalo. Liam O´Dourke byl prostě lepší, než Marcela předpokládala. Spustil se alarm a její ruka zůstala uvězněna v šuplíku. Marcele nezbylo než čekat, co bude.
Nevěřila vlastním očím, když dovnitř jako první vtrhl právě strážník Roscoe. Nejspíš se nacházel někde poblíž. Oddechla si, přece jen dnes štěstí stojí na její straně! Okamžitě mu do nejmenších detailů popsala, co viděla v obchodě. Stážník zrudl a bylo vidět, že právě svádí krutý vnitřní souboj. Má Marcelu zatknout a stát se na chvíli hrdinou, který chytil nejhledanější zlodějku? Pokud to však udělá a ona promluví, bude mít obrovskou ostudu a jeho kariéra policisty bude v háji.
Nakonec se rozhodl. Přistoupil k Marcele a ona byla během chvilky volná:
„Tím jsme si vyrovnáni.“