Poeta - moderní literární server


Čeho chci v životě dosáhnout

Autor: essence, 19. 1. 2009, Povídky

Hodně staré..

Tak jako každý člověk tak i já často přemýšlím nad svým životem.
Je to téměř lidské zhodnocovat a promýšlet jeho harmonogram a smysl.
Nad minulostí sice často ztrácíme myšlenky,avšak v tomto případě zcela neúspěšně a v mnohém i zbytečně.
Ovšem přemýšlíme-li nad budoucností má to na náš život a budoucí děj jistý vliv.
Člověk si začíná plánovat dny již v brzkém dětství.Dělí si své povinnosti do každodenních bodů.S postupem stáří začíná přemýšlet o svém budoucím povolání a cíli,kterého by chtěl v životě dosáhnout.
Přemýšlela jsem nad tím svým a došla jsem k závěru,že ačkoli je plno věcí které bych chtěla uskutečnit a tolik cílů kterých bych chtěla dosáhnout,nemohu vám říci jistě co by to mělo být.
Když jsem byla malá měla jsem morče a když se mu nešťastnou náhodou zlomila končetina odvezli jsme jej s tatínkem
k veterináři,ten moje malinké zvířátko uzdravil a i přesto,že to nebylo nic zvláštního a zázračného byl v mých očích,pan veterinář,neskutečný hrdina a po dlouhou dobu jsem ho obdivovala a říkala si,že takovou práci bych ráda měla a považovala ji,jako jistý cíl který bych chtěla uskutečnit.O pár let později jsem ale měla zcela jiné zájmy a mé sny a budoucí vyhlídky se změnili.
Teď už jsou zase úplně jiné a počítám s tím,že postupem času se budou stále měnit.
Vím,že bych ráda měla svoji rodinu a práci,která by mě opravdu bavila,spousty kamarádů a zájmů,aby nedošlo k stereotypnímu životu,ale taky vím,že ať si svůj život naplánujeme sebelépe je tomu vždycky jinak.
Osud si s námi zahrává a koordinuje naše plány a rozhodnutí.Nikde není dáno,že to co si přeji a řeknu bude splněno a budoucnost jakou si určím,si také prožiji.