Poeta - moderní literární server


O důchodové reformě v našem státě

Autor: Václav Kovalčík, 27. 4. 2018, Blogy

Plánované možnosti důchodové reformy vyznívají v médiích jako...

Plánované možnosti důchodové reformy vyznívají v médiích jako utahování opasků, když se zároveň zanedbává dlouhodobě rodinná politika v našem okleštěném státě, původní obyvatelstvo okleštěného státu vymírá rovnou na politickou objednávku, tzv. rádoby odborníci by nejraději utahovali a utahovali, ale dle mého názoru existuje řešení, které spočívá v přísné kontrole ohledně správného využití přírodního, ekonomického a kulturního bohatství, tedy všech kapitol všech rezortů.


Zločinci, kteří rozkradli a zadlužili republiku, musejí být pochytáni a odsouzeni též k nahrazení způsobených škod, což se nesmí jen tak promlčet.


Aby bylo na důchody, tak republika musí kvést, nikoliv strádat při placení daní. Když přibývá více starobních a invalidních důchodců, dále jsou na úřadech práce nezaměstnaní, tak se vyskytuje jednoduché řešení potřebného robotizování hospodaření státu, a tak by občané měli více volného času, mohli by pracovat na zkrácené úvazky, neživořili by, žili by důstojně a na úrovni.


Vyšší procentuální zastoupení HDP by vykonávaly stroje, panovala by v občanské společnosti kreativní svoboda, lidé by se více věnovali rodině, vzdělání a přírodě – třeba zahradě, domácím a exotickým zvířatům.


Jen podchytit tu ideální společnost, neboť nás k tomu vyzývá 21. století a následující období budoucnosti lidstva a naší Země, když funguje věda, máme velký potenciál zajistit slušnou životní úroveň občanů našeho státu, zároveň se oddlužit, ale to musí být zajištěn správný a adresný tok finančních prostředků. I kvalitní legislativa hraje důležitou roli v kvalitním fungujícím státě a kvalitní fungující společnosti.


Václav Kovalčík