Platonická láska 21.2.2010 Mno spíše se s tím chodilo hodně na povrch a potom se to nějak "pokazilo", zcenzurovalo a teď se to vrací. Taková divná spirála.
"člověk něco mít nemůže" jde z tebe cítit romantismus, tak jak byl myšlen :)
Nejsem na prodej tak jako tenkrát... 21.2.2010 To, co jsi napsala je zřejmé na první pohled, nemusí se číst ani mezi řádky. V té odpovědi se mi nelíbí to "doufání" (jednou zradil a teď jen láska nestačí). Má lacinost spíše spočívá v ceně...
Platonická láska 21.2.2010 "To, že sis nastudoval Platóna z tebe nedělá něco víc." tohle dělám že jsem neviděl :)
Platonická láska 21.2.2010 Nekopal jsem, poukazoval jsem. Slova a významy ztrácejí svůj původní význam.
To jak to přeformulovali scholastikové mě moc nebere. A sexuální podtext je fakt jen výsada tohodle století. Bez něj to nejde, co?
..to je to, oč tu běží 21.2.2010 Poslední sloku vypustit a je to dokonalé. Tu by si měl každý domyslet práve sám.
Snad... 21.2.2010 Při kontinuálním přečtení názvu + prvního verše, zní vše jinak.
Snad miluju tvou vůni (tady je odpověď basně hned na začátku)
Vcelku zajímavé spojení "synkopách věčnosti". Překvapilo :)
Nejsem na prodej tak jako tenkrát... 21.2.2010 V přiznání lacinosti je slabost ducha. Báseň prochází kolem mě jako nezávazná známost na klubovém WC.
Asi na sever... 21.2.2010 líbí se mi na tom ten laxní pohled. Aspoň já ho tam cítím.
Platonická láska 21.2.2010 Chlapče, zjisti si co je "platonická láska" pak o ni piš. Koukám, že mnoho lidí nechápe její význam a smysl (spíše jaká láska se tím označovala).
Život v žíle 21.2.2010 Horkost v pichu po jehle
Absence prostoru v žaludku
Pln prázdnoty
Spalující chlad v konečcích prstů
Vzpoura vnitřního svalstva
Dekadence vlastní podstaty bytí
Žíla plní se náhražkou reality
Radost z vlastní destrukce
(tělo si pamatuje, tělo zapomíná)
Separace mysli od reality
Sloučení snů s fantazií
Tělo tiše chátrá pod smrtícím blahem
Vnitřní oheň bi ...
Život v žíle 21.2.2010 lajcký překlad:
"co za chutné dílko od tebe", je to tak?
(doslovný překlad se mi zdá kostrbatý)
Život v žíle 21.2.2010 Autentický počit to (opravdu) není (překvapuje mě, že reakce je stejná jako na mou báseň "Zlatá žíla", uveřejním ji znovu pro představu). Feťák jsou jen myšlenky a pocity (přitažené za vlasy). Vše co píšu, vychází z mých pocitů. Nepřebírám (aspoň ne vědomně!) ani si nepůjčuji od jiných autorů.
Život v žíle 21.2.2010 Barroughs. Ten se taky psal o tomhle. I hodně dalších :) Ale na W. S. Barroughse nemám z jednoho prostého důvodu ... hádej.
Život v žíle 21.2.2010 Co na to mám říct ^^ Je to psané tzv. jedním dechem. Rychle z hlavy a pak klid. Gramatiky a všech stylistických chyb jsem si vědom. Zatím mě to netrápí. Četl jsem to jen jednou po sobě :-D Příbeh "otřes" (vykouzlil jsi úsměv), příběh neřeším, tohle není o příběhu. Doufám!
Život v žíle 21.2.2010 Budu se těšit na tu příležitost Tome.
Život v žíle 20.2.2010 Dávám to veřejně, "skrytě" to již splnilo život.
Mezi pražci 13.2.2010 Propracuj více myšlenku. Nápad by byl, ale vyjádření mi celkově nesedí.
Jediné přání 7.2.2010 "..být..
být tu s vámi."
v Nebi? báseň mi zavání (neber to osobně - báseň je super!) absolutismem, trošku :)
První den... 2.2.2010 dobré téma na špatném místě i času ... radím ti, uchovej báseň a porovnej ji se stejnou tématickou básní tak za 5 let, budeš se hodně divit... Buď rád, že jsi mlád. Rychleji se zapomene a realita překroutí.